KALENDÁŘ AKCÍ

Kalendář
facebook facebook facebook

DPCalendar - Nadcházející události

Nebyla nalezena žádná událost

Různé

Výstava „Pod slupkou tma“ (NaZemi)

pod-slupkou-tmaVýstava fotografií ze Střední Ameriky (Guatemaly, Hondurasu a Kostariky), která popisuje příběh dvou oblíbených druhů tropického ovoce - banánů a ananasů. Jen málokterý český spotřebitel ví, co se skutečně skrývá "pod slupkou" - znečištěné životní prostředí, komunity bez přístupu k nezávadné vodě, porušování lidských práv, mzdy, za které se nedá žít důstojný život nebo dokonce vraždy odborářů. Výstava ale ukazuje i pozitivní příklady, např. příběh fairtradového farmáře Luise. U fotografie je vždy krátký text. Výstava obsahuje 16 panelů (A2), plátno mezi lištami. Více zde.

Výstava „Globální problémy – aktuální výzvy dneška“ (ARPOK)

Výstava představuje žákům globální problémy dnešního světa (nadměrná spotřeba, konflikty ve světě, poškozování životního prostředí, děti v ohrožení, základní vzdělání pro všechny, udržitelný způsob života, problematika nemocí, řešení problémů, chudoba ve světě a rovnost pohlaví). Výstava ukazuje, jak se žáci mohou sami zapojit a pomoci čelit těmto problémům. Součástí výstavy je i jeden inspirační banner pro učitele, jak s globálními tématy pracovat ve výuce. Výstava je jedním z výstupů projektu Global Curriculum. Více zde.

Výstava „MULTI KULTI – menšiny v ČR“ (ARPOK)

vystava multi kultiVýstava se skládá ze 7 tematických bannerů věnujících se představení minorit, se kterými se žáci mohou v ČR setkat (Číňané, Romové, Mongolové, Rusové, Ukrajinci, obyvatelé Zakavkazska a Vietnamci). Na bannerech lze nalézt informace týkající se zemí, odkud minority pocházejí, kulturních zvyků a dalších zajímavostí.

Výstava „Stejné radosti, jiné starosti - zahraniční rozvojová spolupráce ČR“ (ARPOK)

vystava stejne radosti jine starostiVýstava přináší fotografie z 8 rozvojových zemí (Zambie, Angola, Mongolsko, Moldavsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Jemen a Vietnam). Žáci se dozvědí o hlavních principech a důvodech poskytování rozvojové spolupráce.

Výstava „Kukátko do Mongolska (ARPOK)

kukatko-do-mongolskaVýstava se snaží o přiblížení krasné země s hlubokými tradicemi, nedotčenou přírodou, která je známá pohostinností místních obyvatel.

Výstava „Rodina - Barbara Szpyrcová, Marian Gociek a Seif Ali“ (ARPOK)

rodinaTři země, tři úhly pohledu, jeden svět. Fotografie z České republiky, USA a Zanzibaru zachycují různé modely rodin i to, jakým způsobem ji oni sami vnímají. Je instituce rodiny stále základním kamenem společnosti?

Strana 2 z 2