KALENDÁŘ AKCÍ

Kalendář
facebook facebook facebook

DPCalendar - Nadcházející události

Nebyla nalezena žádná událost

Různé

Výstava La Ngonpo: Místo setkávání (MKC)

vystava la ngonpoVýstava "La Ngonpo: Místo setkávání" vznikla z výstupů prací žáků z Indie a ČR v průběhu projektu globálního rozvojového vzdělávání La Ngonpo. Představuje literární a výtvarné práce indických a českých dětí, které vznikly při "e-hodinách" vedených podle metodického manuálu La Ngonpo po dobu tří let. Výstava nabízí pohled na to, jak si české děti představují život v Ladaku (oblast v severozápadní části Indie položená v Himálaji), a naopak, jak vidí ty ladacké nás. Více informací zde.

Výstava „Příběhy z Masuku“ (ARPOK)

vystava pribehy z masukuPolygamie, umírání v důsledku HIV/AIDS, vzdělání jako nástroj otevírající dveře budoucnosti, víra v Boha i ve své schopnosti – to jsou témata, kterých se dotýká výstava představující osudy a příběhy 18 mladých lidí ze Zambie – studentů a učitelů střední školy v Masuku, Zambie. Co mají společného s námi Evropany? Mnoho. Třeba vášeň pro cestování, obrovské nasazení pro práci či studium nebo ambiciózní plány do budoucna. Nechte se inspirovat Příběhy z Masuku – skutečnými příběhy skutečných lidí… Autorkami výstavy jsou Kateřina Štěpničková a Juliana Meyer, které v roce 2012 strávily tři měsíce na dobrovolnické stáži GLEN v Zambii, kde vyučovaly na místní střední škole Masuku Secondary School.

Výstava „Dobrovolníkem v ČR - nezapomenutelné léto“ (INEX)

Putovní výstava zachycuje dění a atmosféru na mezinárodních dobrovolnických projektech (tzv. workcampech), které se v průběhu léta konají po celé České republice. Téměř čtyřiceti projektů, které organizuje občanské sdružení INEX-SDA společně s místními partnery, se každoročně účastní přibližně 350 dobrovolníků z celého světa. Ti spolu po dobu 2-3 týdnů pracují, tráví volný čas, poznávají místní kulturu, ale také odlišné kultury a perspektivy mezi sebou a bourají zažité stereotypy. Výstava vykresluje obrázek světa workcampů a jeho přiblížením chce také motivovat mladé lidi k nalezení vlastní cesty k dobrovolnictví, ať už na území ČR, či v zahraničí.

Interaktivní flashová hra Tibet a Barma (M.O.S.T.)

tibet-barmaBarmská holčička Sabe a tibetským chlapec Jigme vás zábavnou formou zavedou do Tibetu a Barmy. Více zde.

Výstava „Tibeto-barmské naděje“ (M.O.S.T.)

21 zalaminovaných fotografií formátu A3 z Tibetu a Barmy. Lze zaslat poštou. Více zde.

Výstava fotografií „Kultur8“ (INEX)

ETIO CestaDoSkolyPutovní výstava zobrazující každodennost v sedmi zemích globálního Jihu a ČR očima dobrovolníků, kteří v těchto zemích pracovali. Výstava přibližuje realitu všedních dní života v Keni, Zambii, Etiopii, Ghaně, Mongolsku a Vietnamu. V každé zemi byla zachycena identická témata, která umožňují srovnávat místní kulturu a životní styl. Na výstavě se podílí kolektiv dobrovolníků „GLENíci 2009“. Více zde.

Výstava „Stavíme lidi na nohy“ (Diakonie)

Rozsah 30xA3, fotoklip o stejnojmenném projektu "Stavíme lidi na nohy" - téma mikrogranty pro HIV-pozitivní ženy v Etiopii. Součástí výstavy je cestopis dobrovolníka, co se setkal se ženami, vysvětlení projektu a představení 10 žen a jejich živnosti. Více o projektu zde.

Výstava „Supermarket SVĚT“ (NaZemi)

interaktivni-vystava-supermarket-svetPutovní interaktivní výstava do škol (2. st. ZŠ a SŠ) pod záštitou vizuálního umělce Petra Nikla. Na pěti stanovištích s interaktivními předměty a panely studenti doslova zváží své oblečení, rozeberou mobil v nadživotní velikosti, zaplatí za čokoládu pěstiteli kakaovníku a mnoho dalšího. Výstava se skládá z 5 interaktivních objektů, 2 úvodních bannerů a mapy světa (nutnost instalace v uzamykatelné místnosti velikosti běžné třídy). Škola hradí pouze dopravu výstavy. Více zde.

Výstava „Musím být trpělivá...“ (NaZemi)

musim-byt-trpelivaVýstava spojuje dva zdánlivě odlišné světy – letní olympijské hry 2012 v Londýně a továrnu na výrobu oděvů v kambodžském Phnom Penhu (dodavatel firmy Adidas pro olympijskou kolekci 2012). Návštěvníci výstavy mají možnost díky fotografiím prožít s mladými kambodžskými dělnicemi jeden den v jejich životě. Výstava obsahuje 13 panelů (A3), fotografie s popiskem v rámu. Více zde.

Výstava „Vyrobeno za každou cenu“ (NaZemi)

vyrobeno-za-kazdou-cenuVýstava provede skutečnými příběhy čaje Lipton, banánů od Chiquity, triček z H&M, cigaret Malboro, čokolád od Nestlé nebo počítačů Acer či Dell. Dozvíte se, co je to důstojná práce a proč si o ní mnoho dělníků a pracovníků na světě může zatím nechat jen zdát. Výstava obsahuje panely s fotografiemi a s textovou informační částí (celkem 21 panelů A2 na látce s lištami nahoře a dole). Více zde.

Strana 1 z 2