KALENDÁŘ AKCÍ

Kalendář
facebook facebook facebook

DPCalendar - Nadcházející události

Nebyla nalezena žádná událost
Nahoru

GRV prakticky

Příčiny a důsledky - témata globálního rozvojového vzdělávání v historických souvislostech pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Priciny FB WEB

Publikace zkoumá témata, které mají významný přesah do současnosti a ovlivňují tak podobu dnešního světa, např. migrace, otroctví, kolonizace apod. Obsahuje čtyři části: migrace a uprchlictví, globalizační procesy, lidská práva, historické děje v oblastech, které se v dějepise probírají spíše okrajově (např. kolonizace Afriky, vývoj islámu a jeho interpretace). Metodický materiál tak přináší náměty, jak propojit historické souvislosti nejen s dějepisem, ale i se zeměpisem, s občanskou výchovou i průřezovými tématy. Více informací zde http://arpok.cz/eshop/priciny-a-dusledky/

Vydalo: ARPOK o.p.s.
Rok vydání: 2015

globalizace a vzájemná závislost lidská práva globální problémy 11-14 15+ formální vzdělávání
Učíme o globálních souvislostech I. Sborník z konference

sbornik z konference

Sborník z 1. ročníku konference "Učíme v globálních souvislostech", která se konala v Olomouci dne 22. dubna 2015. Kromě "perliček" z této konference Vám sborník nabízí i bližší vhled do problematiky globálního rozvojového vzdělání v ČR. Dále zde najdete odpovědi na otázky proč je GRV nezbytné pro českou společnost, co vlastně přináší dětem, mladým lidem a jejich učitelům. Inspirací Vám mohou být "střípky z interaktivních dílen", které naleznete v druhé části publikace.

Vydalo: ARPOK o.p.s.
Rok vydání: 2015

globální problémy 15+ formální vzdělávání
Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce v hodinách dějepisu

humanitarni-pomoc-a-rozvojova-spoluprace-v-hodinach-dejepisu

Metodický materiál pro učitele 2. stupně ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií zaměřený na téma humanitární pomoci a rozvojové spolupráce. Na stručnou teorii (GRV, metody, hum. pomoc, roz. spolupráce) navazují pracovní listy s podrobně popsanými aktivitami do výuky dějepisu. U každé aktivity najdete také informace o návaznosti na vzdělávací obsah a průřezové téma. Příručka je zdarma zde ke stažení. Doplňkové materiály naleznete zde.

Vydalo: Charita ČR (Z. Klímová Vaňková, I. Gajdíková)
Rok vydání: 2014

humanitární pomoc a rozvojová spolupráce 11-14 formální vzdělávání
Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce v hodinách matematiky

humanitarni-pomoc-a-rozvojova-spoluprace-v-hodinach-matematiky

Metodický materiál pro učitele 2. stupně ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií zaměřený na téma humanitární pomoci a rozvojové spolupráce. Na stručnou teorii (GRV, metody, hum. pomoc, roz. spolupráce) navazuje praktická část s podrobně popsanými aktivitami pro žáky a početními úlohami. Každá kapitola obsahuje příklady využívající různé matematické úkony. Všechny příklady jsou brány z reálných situací a projektů Charity ČR. Příručka je zde zdarma ke stažení. Doplňkové materiály naleznete zde.

Vydalo: Charita ČR (B. Machová)
Rok vydání: 2014

humanitární pomoc a rozvojová spolupráce 11-14 formální vzdělávání
Mimořádné události v globálních souvislostech – metodika pro učitele ZŠ

mimoradne udalosti v globalnich souvislostech

Publikace nabízí šest výukových lekcí k tématu mimořádných událostí přizpůsobených pro výuku na prvním a druhém stupni ZŠ, především povodní v České republice i v zahraničí. Každá z šesti lekcí obsahuje aktivity pro žáky a informační text pro učitele k danému tématu. Publikaci lze získat na seminářích, které Diakonie ČCE – Středisko rozvojové a humanitární spolupráce pořádá pro učitele základních škol k tématům globálního rozvojového vzdělávání.

Vydalo: Diakonie ČCE – Středisko rozvojové a humanitární spolupráce
Rok vydání: 2014

 
 
Powered by Phoca Download