KALENDÁŘ AKCÍ

Kalendář
facebook facebook facebook

DPCalendar - Nadcházející události

Nebyla nalezena žádná událost
Nahoru

GRV prakticky

PRŮřezNÍK

prureznik

Příručka PRŮřezNÍK aneb Jak začít s průřezovými tématy vznikla v rámci projektu "Praktická podpora mediální, multikulturní a globální rozvojové výchovy ve školních vzdělávacích programech pražských středních škol a učilišť". Příručka obsahuje podrobné popisy 10 lekcí a projektů věnovaných uvedeným tématům a obecný text o průřezových tématech. Zdarma ke stažení.

Vydalo: Člověk v tísni (Varianty)
Rok vydání: 2008

globální problémy jiné 15+
 5.44 MB
Svět bez konfliktů

svet-bez-konfliktu

Jedna z prvních publikací v českém prostředí věnující se mírové pedagogice, která má mladým lidem ukazovat způsoby, jak se nenásilnou formou vypořádat s konfliktními situacemi, do kterých se dostávají. Kromě seznámení s myšlením a jednáním v duchu této pedagogiky se publikace zaměřuje na příčiny a pozadí eskalace konfliktů, násilí a válek, na podporu míru, předpoklady a šance konstruktivního řešení konfliktů a přístupy k němu. Více zde.

Vydalo: Člověk v tísni (G. Gugel, U. Jager)
Rok vydání: 2008

lidská práva jiné 11-14 15+ formální vzdělávání neformální vzdělávání
Bohouš a Dáša za lidská práva

bohous-a-dasa-za-lidska-prava

Příručku tvoří dvanáct kapitol, které se věnují tématům jako diskriminace, svoboda projevu, terorismus nebo práva dětí. Většina z kapitol je uvedena krátkým komiksovým příběhem a doprovázena aktivitou, kterou mohou učitelé přímo zařadit do výuky. Zdarma ke stažení.

Vydalo: Člověk v tísni (ed. J. Kratochvíl)
Rok vydání: 2008

lidská práva 15+ formální vzdělávání
ANYANA – děti a svět

anyana

Metodické materiály pro MŠ a 1. stupeň ZŠ, které představují život dětí z prioritních zemí ZRS ČR a život dvou dětí vietnamského původu žijících v ČR. Najdete zde aktivity vztahující se k životu jednotlivých dětí, jejich kultuře, zajímavostem o zemi, v níž žijí, fotografie a pracovní listy. K zapůjčení za poštovné.

Vydalo: ARPOK
Rok vydání: 2008

do 10 let formální vzdělávání
Global Issues in the ELT Classroom

Global-Issues-in-the-ELT-Classroom

Globální témata ve výuce angličtiny – materiál pro lektory a učitele AJ, který pomůže studentům orientovat se v aktuálních globálních problémech, hledat jejich příčiny a souvislosti s našimi životy. Nabízí 30 vypracovaných plánů hodin pro úrovně mírně, středně pokročilí a pokročilí studenti.Tématické rozdělení je podle osmi Rozvojových cílů tisíciletí OSN. Publikace získala mezinárodní cenu Britské rady ELTons 2010 v kategorii The Cambridge ESOL International Award for Innovation. Ukázky ke stažení na www.globalissues.eu.

Vydalo: NaZemi - společnost pro fair trade (ed. Martina Pavlíčková, James Thomas, Šárka Špačková)
Rok vydání: 2008

globální problémy 15+ do výuky anglického jazyka
Dovedu to pochopit?

dovedu-to-pochopit

Výukový materiál (didaktická příručka a CD) je využitelný především pro výuku multikulturní výchovy a osobnostní a sociální výchovy. Příručka se věnuje pěti tématům multikulturní výchovy: Holocaust, Život v ghettu, Migrace, Mezináboženská tolerance, Nesnášenlivost v hudbě. Materiál obsahuje audiovizuální média (filmové klipy, hudba, úryvky z rozhovoru). Zdarma ke stažení.

Vydalo: Člověk v tísni (Varianty)
Rok vydání: 2007

lidská práva globální problémy 11-14 15+ formální vzdělávání neformální vzdělávání
Novinář, rozvojová spolupráce a humanitární pomoc

novinar-rozvojova-spoluprace-a-humanitarni-pomoc

Příručka rozvojového vzdělávání pro studenty mediálních oborů. Obsahuje úvod do problematiky rozvojové spolupráce a humanitární pomoci. Součástí jsou i praktické aktivity pro studenty VŠ (SŠ). Zdarma ke stažení.

Vydalo: Člověk v tísni (Rozvojovka)
Rok vydání: 2007

humanitární pomoc a rozvojová spolupráce 15+ formální vzdělávání
Virus Free Generation

Projekt Virus Free Generation nabízí sadu 4 filmů a didaktické listy pro učitele na téma HIV/AIDS a subsaharská Afrika. Více o projektu zde.

Vydalo: Člověk v tísni (Rozvojovka)
Rok vydání: 2007

jiné 11-14 15+ formální vzdělávání
Materiály k semináři „Učím lépe rozumět světu“

Metodické listy se skládají ze dvou částí – teoretická část vysvětluje pojmy z globálního rozvojového vzdělávání a praktická část nabízí aktivity pro žáky ZŠ a SŠ.

Vydalo: ADRA (P. Antošová, J. Bárta, H. Urbanová)
Rok vydání: 2007

do 10 let 11-14 15+ formální vzdělávání
Watoto – multikulturní výchova pro nejmenší

WATOTO

Metodická příručka nabízí sadu třiceti velkoformátových fotografií dětí z Bolívie, Filipín, Keni a Hondurasu. Součástí příručky jsou i konkrétní náměty, jak s fotografiemi pracovat a jak pomocí zajímavých her dětem umožnit uvědomit si globální souvislosti. Materiál je přeložený do češtiny z irského originálu od organizace Trocaire. Více na www.nazemi.cz/vzdelavani.

Vydalo: NaZemi - společnost pro fair trade (původně Trocaire, Irsko)
Rok vydání: 2007

do 10 let
 
 
Powered by Phoca Download