KALENDÁŘ AKCÍ

Kalendář
facebook facebook facebook

DPCalendar - Nadcházející události

zář
23

23.09.2019 14:00 - 17:00

zář
25

25.09.2019 18:00 - 20:00

říj
14

14.10.2019 - 07.04.2020

Událost

Název:
Blended-learningový kurz Klima v tísni aneb klimatické změny
Kalendář:
Varianty – vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, o.p.s.
Datum:
16.04.2018 - 15.06.2018
Umístění:
Autor:

Kapacita:
Neomezená
Účastníci:
Kopírovat do:

Popis

Je klima v tísni? Co způsobují emise? Jaké jsou dopady klimatických změn? Jakou mají souvislost klimatické změny, ekonomická globalizace a chudoba ve světě? Existují opatření, která těmto změnám dokáží zabránit, či je alespoň zmírní? Přihlaste se na náš blendedlearningový kurz, který prohloubí vaše znalosti o tématu a jeho kontextu a nabídne tipy, jak s tímto tématem pracovat ve výuce.

 

Jak bude kurz probíhat?

Kurz bude probíhat kombinací e-learningu a prezenčního setkání. Účastníci se seznámí s tím, jaké problémy a výzvy v oblasti klimatu s sebou přináší fenomén ekonomické globalizace. Během prezenčního setkání si vyzkoušíte konkrétní metody, strategie a aktivity, jak tato témata začlenit do vaší výuky. Důraz je kladen na interaktivní metody a metody aktivizující studenty ke spolupráci.

 

Kdy bude kurz probíhat?

Kurz zahajujeme 16. 4. 2018 (ukončení kurzu nejpozději do 15. 6. 2018)

Prezenční setkání proběhne 11. – 13. 5. 2018 ve Svatém Janu pod Skalou.

Kurz je v rozsahu 80 hodin. Podmínkou získání certifikátu je splnění jednotlivých fází e-learningu zakončených úkolem a min. 85% účast na prezenčním setkání.

 

Pro koho je kurz určen?

Pedagogové 2. stupně ZŠ a středních škol

 

Jak se přihlásit?

Zájemci se mohou hlásit do 10. 4. 2018 zde: https://www.varianty.cz/kurzy/421-blended-learningovy-kurz-klima-v-tisni-aneb-klimaticke-zmeny-16-4-15-6-2018


Pro více informací nás prosím kontaktujte na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript./">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kapacita kurzu je 25 účastníků.

Kurz je zdarma, ubytování na prezenčním setkání je hrazeno z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce.

 

Tutorka kurzu a lektorka prezenčního setkání

Mgr. KATEŘINA CIGLEROVÁ (dříve KOCIÁNOVÁ)

Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UP v Olomouci. Učila přírodopis, chemii a zeměpis na ZŠ v Šestajovicích a krátce chemii na víceletém Gymnáziu Duhovka. Byla vychovatelkou v Diagnostickém ústavu pro mládež a v Dětském výchovném ústavu. Pracovala jako koordinátorka informačního centra v ekologické organizaci Zelený kruh a jako odborný koordinátor mezinárodního programu GLOBE v ekovýchovné organizaci Tereza. Pracuje na krizových linkách, školí semináře pro učitele a VŠ studenty zaměřené na globální rozvojové vzdělávání a interaktivní metody výuky. Od roku 2006 byla koordinátorkou globálního rozvojového vzdělávání programu Varianty společnosti Člověk v tísni. S programem Varianty spolupracuje i v současnosti.

 

Komentáře