KALENDÁŘ AKCÍ

Kalendář
facebook facebook facebook

DPCalendar - Nadcházející události

Událost

Název:
Vedení reflexí - tréninkové setkání
Kalendář:
NaZemi - Centrum globálního rozvojového vzdělávání
Datum:
11.04.2019 10:00 - 17:00
Autor:

Kapacita:
Neomezená
Účastníci:
Kopírovat do:

Popis

Seminář je určen zejména pro účastníky a účastnice akreditovaných kurzů Kritické myšlení a globální témata.
Přihlašování: Přihlašování: do 4. dubna: https://www.nazemi.cz/cs/mate-zkusenosti-se-zazitkovou-pedagogikou-nebo-vedenim-diskuzi-ci-reflexi

Počet účastníků a účastnic: 8–14

Cena: 1 100 Kč, zlevněná 800 Kč (studenti a studentky, rodiče na rodičovské dovolené, nezaměstnaní, dobrovolníci a dobrovolnice NaZemi, dále dle domluvy), sponzorská 1 400 Kč (pokud máte prostředky, kterými můžete tímto způsobem přispět na naši činnost, budeme rádi)

Reflexím věnujeme speciální pozornost, protože tvoří zásadní část učebního procesu. V rámci reflexe nabízíme čas promýšlet, co program přinesl ve vztahu k cílům programu nebo pro osobní posun. Reflexe pomáhá účastníkům a účastnicím uvědomit si, co se dělo, a odvodit z toho poznání. Na setkání si zopakujeme význam reflexe v různých přístupech (E-U-R, zážitková pedagogika) a strukturu reflexe (její jednotlivé fáze). Budeme se ale věnovat zejména roli lektora či lektorky, kteří reflexi vedou. Zaměříme se na to, jak podpořit procesy ve skupině tak, aby měla příležitost pro společné hledání a tázání se a aby efektivně směřovala k vymezenému cíli, formulovala výstupy, osobní ponaučení či další kroky do budoucna. Na setkání bude vyhrazena velká část prostoru pro praktický nácvik dovedností potřebných pro vedení reflexe.

Seminář je určen pro zkušenější účastníky a účastnice se základními znalostmi o významu a struktuře reflexe (např. v rozsahu, který nabízíme na kratších i delších kurzech kritického myšlení). Není nutná aktivní pedagogická praxe, ačkoli je výhodou.

Komentáře